Producenci
Pielęgnacja Kurtki Puchowej
Pielęgnacja Kurtki Puchowej

Jak dbać o kurtki puchowe, żeby jak najdłużej były idealne?

 

Najlepszym rozwiązaniem dla osób chcących mieć lekką i ciepłą kurtkę są te wypełniane naturalnym puchem. Puch zapewnia dobre właściwości termiczne, a dzięki swojej małej wadze i objętości idealnie nadaje się jako wypełnienie do kurtek i płaszczy. Jednak, żeby nasza kurtka puchowa spełniała swoje właściwości, trzeba o nią dbać w należyty sposób.

Oto kilka wskazówek jak dbać o kurtkę puchową:

Pranie kurtek puchowych – zarówno puch naturalny jak i syntetyczny można prać w pralce. Należy ją wtedy nastawić na temperaturę 30°C w trybie wełna. Kurtki z puchowym wypełnieniem najlepiej prać w pralce z innymi ciężkimi ubraniami lub namoczonymi wcześniej produktami. Robi się to w celu „oszukania” pralki. Dzięki temu zabiegowi pralka podczas prania będzie używała więcej wody do wypłukania detergentu, a my unikniemy zacieków na kurtce. Ma to także dodatkowy atut. Puch, który jest wewnątrz kurtki w ten sposób naturalnie jest rozprowadzany po całej komorze kurtki.

Puch naturalny należy prać regularnie. Dobór specjalnych środków piorących dla kurtek puchowych nie jest konieczny. Każdy środek piorący, proszek, płyn, czy kapsułki będzie dobrym rozwiązaniem.

Puch syntetyczny – należy prać tylko wtedy, gdy jest to konieczne, ponieważ każde kolejne pranie powoduje pogorszenie się włókna ociepliny i staje się on coraz bardziej płaski oraz traci właściwości termiczne. W przypadku kurtek wypełnionych puchem syntetycznym dobór środka do prania jest ważny, ponieważ taki puch jest wrażliwy na różnego rodzaju detergenty. Najlepiej użyć delikatnego środka piorącego jak np. Biały Jeleń.

Suszenie kurtek – żeby wysuszyć naszą kurtkę puchową, najlepiej rozłożyć ją na płasko na suszarce i postawić w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. W trakcie suszenia kurtki, należy ją parę razy wstrząsnąć i oklepać. Dzięki temu puch się nie zbije w jednym miejscu. Jeżeli po wysuszeniu kurtki znajdujący się w niej puch będzie ubity, należy ułożyć ją na równej powierzchni. Po uklepaniu miejsc, w których znajduje się najwięcej puchu, w całej komorze będzie on rozłożony równomiernie. Użytecznym narzędziem do rozbicia puchu jest długa linijka lub inny długi i płaski przedmiot, którym wygodnie będzie rozbić puch wewnątrz kurtki.

Dzięki powyższym zabiegom unikniemy powstawania nieprzyjemnych białych zacieków na kurtce oraz zbicia się puchu.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykuły nadal mają Państwo wątpliwości związane z pielęgnacją kurtek puchowych, zapraszamy do kontaktu.

Sklep odzieżowy Biba Styl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl